Projekt (nie)widzialni 

autorska grafika grupy.Rozpoczęła się kolejna edycja olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jako dziewięcioosobowy zespół realizujemy projekt “(nie)widzialni”. Jest on stworzony, by uświadomić radomską młodzież, że warto prosić o pomoc i walczyć o własne zdrowie psychiczne, nawet w niedostosowanym do tego systemie. 

Jako dzieci oglądaliśmy superbohaterów, marząc by mieć ich moce – zatrważającą szybkość, latanie czy też bycie niewidzialnym. Jednak nie spodziewaliśmy się, że jedno z naszych dziecinnych marzeń się spełni, okazując się nie aż tak wspaniałym, jak się wydawało. Jako nastolatkowie, pełni emocji oraz nowych problemów, jesteśmy niewidzialni dla społeczeństwa. Niedostosowany do współczesnych problemów system opieki zdrowotnej, duże koszty oraz niewielka dostępność specjalistów, a także trudności z diagnozą – to wszystko sprawia, że osoby w naszym wieku nawet nie próbują sięgnąć po pomoc. Dlatego też, nasze działanie będzie skoncentrowane na organizowaniu różnorodnych wydarzeń na terenie Radomia skierowanych do naszych rówieśników. Pragniemy, by radomska młodzież uświadomiła sobie, że nie jest sama. Że już nie jest niewidzialna. 

Skład projektu: Lena Duszyk (3D), Martyna Muc (2D), Laura Moniakowska (3B), Kornelia Zgorzelak (3E) oraz Wiktoria Lożyńska (3C) oraz osoby z Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta: Sylwia Nachyła, Wiktoria Peryt, Livia Purgał, a także Paweł Szewczyk z Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. 

 Zachęcamy do śledzenia dalszych działań i oczekiwania na szkolne wydarzenia.
Nie daj nam zniknąć! 

We wpisie wykorzystano autorską grafikę grupy.