Powrót do Sport

2021/2022

Osiągnięcia i turnieje organizowane w roku szkolnym 2021/2022

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym 2021/2022

W dniu 28.03 .2022 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły VI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Radomiu.
Zawody rozegrane zostały w kategorii dziewcząt i chłopców. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami zostali:
III miejsce Iga Dziubińska
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Magdalena Wilk, Samorząd Uczniowski i nauczyciele wychowania fizycznego

Turniej koszykówki – 4 kwietnia
4.04.2022r. w poniedziałek w VI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Kochanowskiego w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Szkoły w koszykówce o Puchar Przechodni Dyrektora. Mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Zawodnicy pokazali wielkie zaangażowanie oraz wysoki poziom gry. Po zawziętej walce
I miejsce zdobyła klasa 3A,
II miejsce klasa 2A,
III klasa 3N.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!
Organizatorzy: Beata Jędrzejczyk -Czarnecka
Samorząd uczniowski oraz nauczyciele wychowania fizycznego

Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Rektora UTH Radom
W sobotę 26 marca 2022r odbył się turniej o puchar J. M. Rektora UTH Radom w piłkę ręczną chłopców. W turnieju uczestniczyli zespoły: UTH – wydział medyczny, UTH – wydział wychowania fizycznego, Vl Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu i Zespół Szkół Ekonomicznych.
Po walecznych meczach zawodnicy naszej szkoły wywalczyli III miejsce!!!!
7. Jakub Kasperek 3 C

Cała drużyna otrzymała medale i imienne dyplomy, a najlepszym zawodnikiem został Kacper Czubak, który został szczególnie wyróżniony.
Puchar został przekazany na ręce opiekuna Pani Urszuli Kowalskiej.

Gratulujemy całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów.

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych
W dniu 18.03.2022r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, do rywalizacji przystąpiło 13 reprezentacji klas, w każdej drużynie musiało znaleźć się przynajmniej dwie zawodniczki. Łącznie w zawodach wzięło udział 130 uczniów. Turniej dostarczył wielu emocji, a po zaciętej walce miejsca na podium wywalczyły:
I miejsce klasa 3N
II miejsce klasa 2B
III miejsce klasa 3B

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników, brawa dla zwycięzców i ogromne podziękowania dla organizatorów turnieju: nauczycieli wychowania fizycznego oraz samorządu uczniowskiego.

III miejsce w Turnieju Koszykówki Mężczyzn o puchar J.M. Rektora UTH
„Sportowa integracja młodzieży z Radomia i powiatu radomskiego” pod takim hasłem odbył się turniej koszykarski w miniony weekend, w którym wywalczyliśmy brąz.
To sukces koszykarzy naszej szkoły zdobyty ciężką pracą i intensywnymi treningami. Ambitni i waleczni zawodnicy jak zwykle spisali się na medal.
Chłopcy byliście wspaniali!
Opiekunem zespołu jest Beata Jędrzejczyk-Czarnecka.
Hetman Antoni
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów…

Nasze sreberka niepokonane!
Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Koszykówki Kobiet o puchar J.M. Rektora UTH Radom, po zaciętej walce „każdy z każdym” dziewczyny wywalczyły II miejsce!
Kuklińska Dagmara
Cała drużyna spisała się na medal, ale nagroda dla najlepszej zawodniczki powędrowała do Gabrieli Gołąbek za fenomenalną grę w obronie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodniczkom i opiekunkom p. Emilii Górskiej i Annie Adamczyk-Czyż

Reprezentacja Kochanowskiego w XVIII Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży Koszykówka Chłopców
Drużyna naszych koszykarzy po zaciętej walce….
„Nie było łatwo, ale idziemy do przodu”
Skład zespołu:
Czubak Kacper
Opiekunem drużyny jest p. Beata Jędrzejczyk-Czarnecka

Mamy srebrny medal w XVIII Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt
Miło nam przekazać informację o sukcesie koszykarek naszej szkoły. Dziewczęta zdobyły II miejsce, a tym samym srebrny medal w XVIII Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych. Zawodniczki wywalczyły srebro w pięknym stylu, mimo przeszkód – upór i determinacja zwyciężyły. Opiekunami drużyny są: p. Anna Adamczyk-Czyż i p. Emilia Górska
Fituch Sandra
Krupa Aneta
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów….

Piłka ręczna
W dniach 08-15.12.2021r. nasza szkoła była organizatorem XVIII Radomskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców. Do finału awansowały 3 szkoły: VI LO, Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Ekonomicznych. Po wyrównanej walce, nasza szkoła zajęła II miejsce w XVIII Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej chłopców.
10.BYZDRA ANDRZEJ 3GC
Serdeczne gratulacje dla trenera prof. Rafała Kramera. Podziękowania dla Urszuli Kowalskiej oraz nauczycieli wychowania fizycznego za zorganizowanie w naszej szkole XVIII ROM w piłce ręcznej chłopców.

Mamy złoty medal w XVIII Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Miło nam przekazać informację o sukcesie siatkarek naszej szkoły. Dnia 10.12.2021r. dziewczęta zdobyły
I miejsce, a tym samym złoty medal w XVIII Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych. Zawodniczki wywalczyły złoto w pięknym stylu, nie tracąc żadnego seta w turnieju i wszystkie pojedynki wygrywając w stosunku 2:0. Opiekunami drużyny są : Beata Chodnikiewicz i Anna Adamczyk-Czyż, a pan Jerzy Adamczyk jest dobrym duchem zespołu. Skład drużyny:
Gratulujemy!

XVIII Radomska Olimpiada Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Siatkowej Chłopców – III MIEJSCE – BRĄZOWY MEDAL. Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczniów na arenie sportowej. Dnia 30 listopada 2021 roku reprezentacja szkoły w piłce siatkowej chłopców zdobyła brązowy medal podczas XVIII Radomskiej Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych. Opiekunami drużyny są pani Beata Chodnikiewicz i pani Anna Adamczyk – Czyż.

Skład reprezentacji: Igor Mularski z kl.3N, Mikołaj Wabik z kl.3C, Tomasz Trafisz z kl.3B, Kacper Czubak z kl.3A, Fabian Dyczkowski z kl.3N, Mateusz Grzyb z kl.3GA, Maciej Kowalski z kl.3N, Aleksander Strzałkowski z kl.2B, Maciej Szewczyk z kl.1D, Oskar Marchewka kl.2B, Bartosz Wilk kl.2C, Piotr Utkowski z kl.3A.

ROM
W dniu 29.09.2021r. odbyła się XVIII Radomska Olimpiada Młodzieży. Uczniowie naszej szkoły zajęli 5. miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Skład drużyny: Karol Małaczek 2a, Aleksander Strzałkowski 2b, Kordian Oświt 3 ge, Prusiński Miłosz 3 ge, Jakub Ostrowski 2a, Kacper Kalita 3ga, Piotr Utkowski 3A, Julian Maleta 2A. Opiekunem jest pani Urszula Kowalska.
Dyplom za zajęcie V miejsca w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców XVIII Radomskiej Olimpiady MłodzieżySzkolna drużyna startująca w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców XVIII Szkolna drużyna startująca w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców XVIII Radomskiej Olimpiady Młodzieży z mgr U. Kowalską.

Narodowy Dzień Sportu
„Najważniejszym i największym triumfem człowieka jest zwycięstwo nad samym sobą”

To motto przyświecało uczestnikom Narodowego Dnia Sportu, które odbyło się w naszej szkole w dniu 10.09.2021r. Ponad 150 osób, w tym również absolwenci, czynnie uczestniczyło w rozgrywkach sportowych. Na długiej przewie odbył się uroczysty Apel, któremu przewodził Pan Dyrektor oraz zaproszeni goście: Pan Piotr Czarnecki, były tancerz zawodowy, oraz Mariusz Michalski, trener przygotowania motorycznego.