Nowi dwubiegunowi

Cztery uczennice z naszej szkoły – Agnieszka Jastrzębska (3A) Zuzanna Prygiel (3C) Anita Uzar (3N) oraz Małgorzata Paduch (2GC) wraz z uczennicami z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu, uczennicą VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu i studentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS, w ramach VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” realizują projekt społeczny „Dwubiegunowi II”, skupiający się na popularyzacji zdrowia psychicznego oraz poprawy stanu polskiej psychiatrii.

Warto wspomnieć, że to już kolejny rok działań uczniów naszej szkoły, w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, a projekt „Dwubiegunowi” realizuje w naszym liceum już swoją drugą edycję.
W tym roku dziewczęta zdecydowały się poruszyć bardzo ważny temat, jakim jest słaby stan psychiatrii w Polsce – dziedziny ochrony zdrowia, która w czasie pandemii pełni bardzo ważną rolę, a nadal jest ona jedną z najmniej finansowanych dziedzin, której brakuje środków na większość potrzebnych działań.
Dodatkowo dziewczęta walczą o tytuł najlepszego projektu w Polsce, czyli nagrodę „Złotego Wilka Zwolnionych z Teorii”. Dlatego też zależy im, aby ich działania przyniosły oczekiwany cel.
Przez zbiórkę internetową na portalu zrzutka.pl chciałyby zrobić prezent na święta oraz umilić dalszy pobyt w tych placówkach chorym z oddziałów psychiatrycznych, szczególnie dzieciom, poprzez stworzenie paczek świątecznych, dofinansowanie leczenia farmakologicznego i zakup najpotrzebniejszych rzeczy w szpitalach (maseczki, płyny dezynfekujące, ale też pomoce do nauki zdalnej).
Każda, nawet najmniejsza wpłata ma ogromną moc, jak i sprawia dużo uśmiechu dziewczynom. Dlatego bardzo zachęcamy uczniów naszej szkoły, rodziców, nauczycieli i absolwentów do włączenia się w akcję poprzez wpłaty, nawet najmniejsze – https://zrzutka.pl/km8j88
Zachęcamy również do obserwowania działań dziewczyn na instagramie oraz Facebooku: @dwubiegunowi.
Opiekunem projektu jest Pani Profesor Marzena Kopycka.