24. Regionalny Konkurs Literacki

Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły z klasy 1D zostały wyróżnione w 24. Regionalnym Konkursie Literackim: Maja Kowalska, w kategorii poezja i Natalia Romelczyk, w kategorii proza. Poezję oceniał Maciej Bujanowicz – autor tomów „Synkretyzm nocy” i „Łazarz”, a prozę Katarzyna Izbicka – autorka książek „Dzieci Gwiazd i Lustra Lodu” oraz „Dzieci Gwiazd i Języki Ognia”.  Ponadto w kategorii młodzież (poezja) I miejsce zajęła Aleksandra Młyńska z IV LO, II – Amelia Pudzianowska z III LO, III – Magdalena Stępień z I LO, a wyróżnienie Karolina Kulczycka z „Plastyka”. Natomiast w kategorii dorośli (poezja) Agnieszka Cichoń – I nagroda, Jelena Jasek – II nagroda i III nagroda Ewelina Duchnik i Dariusz Wróbel. Wyróżnienie Iwona Bitner. Jeśli chodzi o prozę I miejsce Anna Janusz z „Plastyka”, II miejsce Cezary Gawor, III miejsce Julia Weitz z VI LO oraz wyróżnienie Zuzanna Mąkosa z „Plastyka”.  Serdecznie gratulujemy laureatom.  Konkurs współorganizowała nasza szkoła, wraz z Zespołem Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta oraz ze Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży – „Arka”, gdzie 24 czerwca o godzinie 17.00, w budynku, przy ul. Kelles – Krauza 19, przy zachowaniu środków ostrożności, wręczone zostaną nagrody.