Mardi Gras

Dnia 4 lutego po raz kolejny w naszej szkole odbył się Tłusty Wtorek. Klasy 1D, 1GD, 2D i 3D przygotowały tę imprezę. Zaczęło się od prezentacji na temat Tłustego Wtorku i quizu, do którego zgłosili się chętni uczniowie. Impreza była okazją nie tylko do zdobycia wiedzy na temat sposobu obchodzenia tego święta w krajach francuskiego obszaru językowego, ale także do świetnej zabawy. Uczniowie przygotowali konkurs na zjedzenie największej liczby naleśników w 60 sekund oraz konkurs na najciekawsze przebranie. Dużą atrakcją był występ dziewcząt z sekcji mażoretek przy radomskiej Orkiestrze Grandioso (Wiktoria Sowa z klasy 2D należy do tej sekcji). Natalia Imbor z klasy 3D zaśpiewała piosenkę „Jardin d hiver”, a klasa 1GD piosenkę „Lundi, mardi”. Niespodzianką był występ klasy 2D. Aranżację do występu przygotował Filip Stawczyk, potwierdzając tym swój talent artystyczny. Uczniowie przygotowali dwa stoiska z wypiekami. Pieniądze (około 1040 zł) ze sprzedaży naleśników, pączków, faworków i innych smakołyków, zostały przeznaczone na Rodzinny Dom Dziecka w Radomiu. Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom naszej szkoły, którzy zaangażowali się podczas przygotowań imprezy.

Elżbieta Niziołek