WILK 2019 za nami!

Już po raz kolejny odbyły się Warsztaty Informatyczne Liceum Kochanowskiego! W dniach 16-19 grudnia młodzi programiści z VI LO w Radomiu oraz I LO im. S. Staszica w Lublinie spotkali się w Hotelu Paradiso w Suchedniowie, by w duchu zdrowej rywalizacji zdobywać wiedzę z zakresu informatyki. Były one idealnym zwieńczeniem całego semestru wytężonej pracy szkolnej. Zawody odbywały się na dwóch poziomach trudności – średnio zaawansowanym oraz olimpijskim, przeznaczonym dla osób przygotowujących się do udziału w kolejnych etapach Olimpiady Informatycznej.

Były to dni pełne ciężkiej pracy, która dla pasjonatów była jednakże niczym odpoczynek wakacyjny – po zakończeniu zajęć do samej nocy sala, na której odbywały się zawody, nadal była pełna programujących uczniów. Dzień zaczynaliśmy od zawodów indywidualnych. Po zsumowaniu punktów prym w grupie średnio zaawansowanej wiedli uczniowie z Lublina, najlepiej z Radomia wypadli Maciek Gryz, Janek Kochanowski oraz Przemek Kacprzak, w olimpijskiej zaś – Wojtek Weremczuk, Mateusz Janiszewski i Bartosz Smolarczyk. Popołudniami odbywały się konkursy drużynowe – trzyosobowe grupy mierzyły się z dziesięcioma zadaniami o różnych poziomach trudności. Owe zawody zdecydowanie dostarczały adrenaliny, a podczas nich salę wielokrotnie wypełniały salwy oklasków dla osób, które najszybciej zdołały rozwiązać zadania. W tej części zawodów również triumfowała drużyna z Lublina, drugie zaś miejsce zajęli Wojtek Weremczuk z Zuzą Ortenburger i Grzegorzem Gwóźdź.

W tej edycji warsztatów wzięło udział 97 uczniów. Opiekowali się nami nauczyciele z VI LO – Agnieszka Król, Mirosław Mortka i Rafał Błędowski – oraz z I LO w Lublinie – Katarzyna Dobek i Mirosław Pietrzycki. Instruktorami byli również uczniowie owych szkół, którzy odnieśli sukcesy w Olimpiadzie. Tworzyli ciekawe zadania i służyli nam pomocą: Mieszko Grodzicki (przewodniczący Jury Konkursu) oraz Janek Klimczak, Janek Kwiatkowski i Patrycja Krzyna. Nad techniczną stroną zawodów oraz samym WILKiem czuwał absolwent naszej szkoły Krzysztof Gutkowski.

Suchedniów zdecydowanie zapadnie w naszej pamięci jako miejsce wyśmienitej zabawy oraz rozwoju pasji informatyki – to w końcu coś, co łączy wszystkich uczestników obozu. Do zobaczenia za rok!

Maria Żelazowska, 2C