ONTAK 2019

Miło nam poinformować, że Mieszko Grodzicki (2A) wziął udział w Obozie Naukowo-Treningowym im. Antoniego Kreczmara, zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Informatyki na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 26.06-03.07.2019r.

Obóz ten, na który co roku zapraszani są finaliści Olimpiady Informatycznej którzy nie ukończyli jeszcze szkoły średniej oraz reprezentacja Polski na olimpiady międzynarodowe, tym razem przybrał wyjątkowo międzynarodowy charakter. W Warszawie obecni byli reprezentanci Czech, Słowacji oraz Azerbejdżanu. Przez 6 intensywnych dni uczestnicy obozu mierzyli się ze sobą w szlachetnej rywalizacji, rozwiązując zadania algorytmiczne w ciągu 5-godzinnych sesji. Popołudniami mieli zaś okazję do wysłuchania interesujących wykładów, prowadzonych przez pracowników naukowych i studentów Uniwersytetów: Warszawskiego, Wrocławskiego i Jagiellońskiego.

W ostatecznym rankingu obozu Mieszko zajął pierwsze miejsce, wyprzedziwszy zawodników ze wszystkich czterech krajów. Te warsztaty były dla niego treningiem przed nadchodzącą Olimpiadą Informatyczną Krajów Europy Środkowej i Międzynarodową Olimpiadą Informatyczną, w których bierze udział jako członek polskiej reprezentacji.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!