Powrót do Sport

2018/2019

Nasze osiągnięcia

III miejsce w XIV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży
Miło nam poinformować, iż rok szkolny rozpoczęliśmy od otrzymania nagrody za zajęcie III miejsca w klasyfikacji generalnej w XIV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży. Dzięki wynikom i zaangażowaniu sportowców oraz nauczycieli wychowania fizycznego zostaliśmy III szkołą w mieście, co potwierdza fakt, że sport w naszej szkole jest na wysokim poziomie.

II miejsce w Mistrzostwach Radomia w Szachach

W dniu 19.10.2018r. reprezentacja naszych szachistów w składzie: Ugrewicz, Krawczyk, Frączek, Smolarczyk, Głowacki, Kochanowski, Pachniewski, Szczęsny, Ciołkiewiecz, Zelga, Kozieł wywalczyła II miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych w Szachowych Mistrzostwach Radomia im. rtm. Witolda Pileckiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodnikom oraz opiekunce mgr Magdalenie Wilk.

III i V miejsce w XV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pływaniu – szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 08.03.2019 r. odbyła się XV Radomska Olimpiada Młodzieży szkół średnich w pływaniu. Nasza szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Angelika Bursa 1E, Joanna Jaroszek 1E, Gabriela Nowak 1D, Magdalena Kazimierczak 1B, Joanna Kalinowska 3D. Dziewczęta zdobyły III miejsce. Chłopcy w składzie: Jakub Furala1B, Michał Wójcicki 1C, Karol Krawczyk 1A, Kacper Szpak 2C zajęli V miejsce. Życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za dotychczasowe wyniki zawodnikom oraz opiekunce mgr Urszuli Kowalskiej.

III i IV miejsce w XV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pływaniu – szkół gimnazjalnych W dniu 04.04.2019r. na basenie „Orka” odbyła się XV Radomska Olimpiada Młodzieży w pływaniu sztafetowym szkół gimnazjalnych. Nasza szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców. Rywalizowaliśmy ze szkołami z Radomia i powiatu. Dziewczęta w składzie: Barbara Ziewiecka, Anna Lichota, Julia Baran, Zuzanna Dudek, Anna Rejczak, Karolina Telka, Amelia Dulęba zajęły III miejsce, a chłopcy w składzie: Jakub Pacocha, Filip Kopycki, Szymon Szymański, Kacper Skuza, Jakub Lupa, Wiktor Szczepanowski zdobyli IV miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodnikom oraz opiekunce mgr Urszuli Kowalskiej.

.
.
.
.
.
.
.
I i III miejsce w XV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w Lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych
W dniu 10.05.2019 na stadionie MOSiR w Radomiu odbyła się XV Radomska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej atletyce. Reprezentacja naszej szkoły w klasyfikacji generalnej zajęła III miejsce zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Indywidualnie natomiast Izabela Bogucka w biegu na 100m zdobyła I miejsce oraz w biegu na 200m, gdzie pobiegła poza konkurencją również była pierwsza. Krzysztof Chłosta natomiast zarówno w skoku, jak i w biegu na 400m zdobył brązowe medale. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodnikom i opiekunce mgr Emilii Górskiej

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
IV miejsce w XV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych
W dniu 29.03.2019 w PSP nr 6 w Radomiu dziewczęta w składzie: Nina Gołębiewska, Jagoda Hernik, Inga Kobyłecka, Izabela Bogucka, Julia Baran i Amelia Dulęba rozegrały spotkania półfinałowe, gdzie niestety poległy w meczu z gospodarzami turnieju ostatecznie zajmując IV miejsce.
Życzymy samych wspaniałych dni zawodniczkom oraz p. trener Beacie Chodnikiewicz

I miejsce w XV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych
W dniu 14.12.2018r odbyły się finały rozgrywek w piłce ręcznej chłopców, których gospodarzem była nasza szkoła. Nasi chłopcy w tych zawodach bronili tytułu mistrzów Radomia, oczywiście wywalczyli I miejsce. W pierwszym meczu turnieju podopieczni mgr Rafała Kramera niestety ulegli drużynie ZSS w stosunku 8:9.
Ale jak to pokazali nasi chłopcy, moc w słabościach się doskonali. Następne mecze po pełnej mobilizacji wygrali zdecydowanie i po raz kolejny w 25 letniej historii piłki ręcznej w Kochanowskim zostali Mistrzami Radomia.
Gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi mgr Rafałowi Kramerowi

I miejsce w XV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w Tenisie Stołowym
Nasze Tenisistki Stołowe pod opieką p. trener Magdaleny Wilk pokonały zawodniczki z Radomskich szkół ponadgimnazjalnych i wywalczyły I miejsce w XV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Oto skład naszych złotek: Aleksandra Krakowiak, Julia Malec, Paulina Delega, Eliza Piskorz
Gratulujemy!

Nasze przedsięwzięcia

Radom Basket Cup 2019 w Kochanowskim
Nasza szkoła była jednym z gospodarzy rozgrywek w 8 Międzynarodowym Turnieju koszykówki Radom Basket Cup. Turniej odbył się w dniach 16-19 maja 2019r. w Radomiu. Rozgrywany był w 4 kategoriach wiekowych chłopców U-10, U-11, U-12 i U-13. Odpowiedzialną za przebieg imprezy sportowej byli mgr Urszula Kowalska

Tchoukball podczas dni otwartych szkoły.
W dniu 06.04.2019r. podczas dni otwartych szkoły prezentowaliśmy gościom nowy sport w naszym mieście. Gra jest bezkontaktowa, bezkontuzyjna oraz bez agresji. Gra się skupia na piłce i bramce, a nie na zawodniku drużyny przeciwnej. Współpraca w drużynie, nieustanna obserwacja i przewidywanie zamiarów przeciwnika są niezwykle ważne na boisku. Spryt i gra zespołowa dominują nad indywidualnymi zagraniami. Odwiedzający naszą szkołę mieli możliwość spróbowania sowich sił w tej grze. Rekreacyjne mecze rozegrali między sobą uczniowie klasy 3N, 2D oraz 3E. Koordynatorką prezentacji Tchoukball była mgr Emilia Górska.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
IV Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu
W dniu 19.03.2019r. na pływalni Aquapark odbyły się IV Mistrzostwa naszej szkoły w pływaniu. W zawodach udział wzięła rekordowa liczba 50 uczniów. Zawodnicy startowali indywidualnie na dystansie 50m. – w następujących stylach: grzbietowym, kraul oraz na dystansie 25m. w stylu motylkowy. Po raz pierwszy uczniowie rywalizowali w sztafetach między klasowych. Najlepszą klasą okazała się 1B w składzie: Magdalena Kazimierczak, Jakub Furala, Atonii Więckowski, Daniel Kołodziejczyk na podium znalazły się również zespoły z klasy 2C w składzie: Kacper Szpak, Jakub Wypchło, Jan Michalec, Jan Pastuszka, oraz z 3gb w składzie: Jakub Lupa, Kacper Skuza, Franciszek Dobrowolski, Barbara Ziewiecka.
Dziękujemy również za pomoc finansową Radzie Rodziców oraz za osobisty udział i wsparcie przewodniczącej Pani Renacie Baran oraz Panu Dyrektorowi Romualdowi Lisowi.
Organizatorem Mistrzostw byli mgr Urszula Kowalska, mgr Rafał Kramer oraz Samorząd Uczniowski.

Współorganizacja warsztatów Tchoukbollowych w naszym mieście
Nowa dyscyplina sportu w Radomiu, 16 marca 2019r. z inicjatywy p. Emilii Górskiej nauczycielki wychowania fizycznego i dzięki Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Tchoukball.pl w Warszawie oraz uprzejmości Dyrekcji Szkoły, odbyło się szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego radomskich szkół. Tematem była nowa dyscyplina sportu – Tchoukball – Czukbol. Zajęcia dla zainteresowanych nauczycieli poprowadzili członkowie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Tchoukball.pl w Warszawie – p. Michał Piwowarczyk i p. Jerzy Zambrowski.
„Celem aktywności fizycznej nie jest kreowanie mistrzów, lecz współpraca na rzecz budowania harmonijnego społeczeństwa” – to myśl przewodnia dr Hermanna Brandta, szwajcarskiego lekarza medycyny sportowej, który w roku 1970 opublikował swój głośny artykuł „Naukowa krytyka gier zespołowych” – to właśnie w tym artykule przedstawił czym powinna cechować się idealna gra zespołowa, nie powodująca tak wielu urazów i kontuzji. Eliminacja bezcelowej agresji i nieczystych zagrań, powoduje dość dużą dezorientację na boisku podczas pierwszych kontaktów z grą, ale w miarę ogrania nasze zachowanie na boisku ulega diametralnej zmianie. W trakcie ataku lub obrony skupiamy się na piłce, a nie na zawodnikach drużyny przeciwnej. Zamiast marnować energię na utrudnianie gry przeciwnikowi, zawodnicy skupiają się na jak najlepszym wykorzystaniu własnych umiejętności i współpracy w zespole.
Nauczyciele poszukujący nowych form ruchu oraz lubiących zaskakiwać swoich podopiecznych ciekawymi zajęciami uznali Tchoukball za niezwykle ekscytującą, atrakcyjną, interesując dyscyplinę. Organizatorzy i uczestnicy mają nadzieję, że Tchoukball znajdzie wielu miłośników w naszym mieście.

XII Bieg Kazików
W dniach 9 i 10 marca nasza szkoła była gospodarzem XII Biegu Kazików. To już kolejny raz kiedy nasza placówka pomaga w organizacji tej ogólnopolskiej imprezy. Z ramienia naszej szkoły odpowiedzialnym za organizację był mgr Rafał Kramer oraz klasa 1E.

Turniej Piłki Siatkowej dla Kobiet z okazji Dnia Kobiet
Z okazji 8 marca czyli Dnia Kobiet samorząd uczniowski przy współudziale nauczycieli wychowania fizycznego mgr Urszuli Kowalskiej i mgr Rafała Kramera zorganizował pierwszy turniej dziewcząt w piłkę siatkową. W turnieju wzięło udział 6 drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach. W meczu finałowym dziewczęta z klasy 1E pewnie pokonały klasę 1A w stosunku 2 do 0 i one zostały zwyciężczyniami turnieju, a tym samym Mistrzyniami Szkoły. Gratulujemy i czekamy na kolejne Turnieje dla dziewcząt.

Turniej Ringo Kochanowski 2019r.

W dniu 07.03.2019r. na hali sportowej VI LO odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Ringo Kochanowski 2019. W turnieju udział wzięło 32 osoby. Mistrzostwa rozpoczęły się rywalizacją grupową, z grupy do finału awansowała jedna para. Finał rozegrany został systemem „każdy z każdym”, po ekscytującej rywalizacji miejsca na podium zajęli:
I – Izabela Bogucka – Kacper Banaszkiewicz
II – Maksymilian Aszkiełowicz – Grzegorz Romanowski
III – Antoni Kochanowski – Michał Bernat
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na arenie sportowej.
Dziękujemy również Radzie Rodziców oraz p. Renacie Baran za wsparcie, pomoc oraz udekorowanie zwycięzców Mistrzostw.
Hu! Hu! Ha! – nasza zima – wcale nie taka zła.
Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom oraz urozmaiceniem lekcji wychowania fizycznego uczniowie klas 3gc, 1D, 3E wybrali się z mgr Emilią Górska w ramach zajęć na lodowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomia. Głównym celem było doskonalenie jazdy na łyżwach, propagowanie sportów zimowych dostępnych w naszym mieście oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. Wyjścia nasze przyczyniły się również do integracji zespołów klasowych oraz świetnej zabawy. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Wszyscy bawili się znakomicie i wyrazili chęć udziału w tego typu zajęciach za rok.
Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej 2019
W dniu 24.01.2019r. na hali odbył się Turniej w Piłkę Siatkową, była to już kolejna odsłona tego prestiżowego wydarzenia, które na stałe wpisało się do kalendarza imprez sportowych w VI LO, jak co roku w reprezentacji klasy musiały być przynajmniej dwie dziewczynki. Do rywalizacji zgłosiło się 10 drużyn. Po fascynujących meczach z grup wyszły następujące drużyny 3A – skład III, 3A – skład I, 1A i 3C. W Klasyfikacji końcowej: I miejsce zajęła klasa 1A, II miejsce zajęła klasa 3A – skład III, III miejsce 3A- skład I. Na zakończenie bardzo udanej imprezy sportowej dyrektor Romuald Lis wręczył puchar, medale i pamiątkowe dyplomy. Jednocześnie podziękował organizatorom mgr Beacie Chodnikiewicz, mgr Jerzemu Adamczykowi i osobom zaangażowanym w sprawny przebieg Turnieju.

My się zimy nie boimy!
W dniach 18.01- 24.01 2019 w ramach lekcji wychowania fizycznego i „Akcji Zima 2019” uczniowie klas 1B i 1C wraz z nauczycielem wychowania fizycznego mgr Urszulą Kowalską, uczestniczyli w alternatywnej formie zajęć na lodowisku MOSiR.

Mistrzostwa szkoły
Od tego roku szkolnego startuje I- sza edycja Mistrzostw Szkoły. Młodzież może rywalizować między sobą w pięciu konkurencjach, a mianowicie: w pchnięciu piłką lekarską, w rzutach do kosza oraz w przeskokach przez skakankę. Zakres zawodów, co roku będzie ustalany przez Radę Uczniów. Regulamin Mistrzostw dostępny jest na tablicy na obiekcie sportowym. Za przeprowadzenie odpowiedzialni są wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego, a pomysłodawcami mgr U. Kowalska oraz mgr R. Kramer. Tablicą zajmują się uczennice klasy I E.

XXIII edycja między klasowych rozgrywek w piłkę nożną
Na początku października rozpoczęła się kolejna edycja rozgrywek między klasowych w piłkę nożną. W tym najbardziej popularnym turnieju uczestniczyło 16 klas podzielonych na 4 grupy. Mecze odbywały się na długich przerwach i przyciągały tłumy kibiców. Rozgrywki trwały cały rok szkolny, a Mistrzów wyłoniliśmy w Dzień Sportu, kiedy to odbyły się mecze finałowe. Organizatorem rozgrywek jest mgr Rafał Kramer wraz z SU.

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym
W dniu 27.11.2018r. w hali sportowej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji zgłosiło się 50 uczniów, turniej rozegrany został systemem „do dwóch przegranych”. Po zaciętej rywalizacji Mistrzynią szkoły została Aleksandra Krakowiak, na II miejscu uplasowała się Paulina Delega, III miejsce zajęła p. Emilia Górska – nauczycielka wychowania fizycznego w naszej szkole. W grupie chłopców I miejsce wywalczył Kacper Banaszkiewicz, II miejsce Hubert Ciołkiewicz, III miejsce Filip Iwański. Uczniowie za zajęcie miejsc I – III otrzymali dyplomy, słodkości oraz gratulacje z rąk p. dyrektora Romualda Lisa.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na XV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży naszej reprezentacji w Tenisie Stołowym oraz p. trener i organizatorce Mistrzostw – mgr Magdalenie Wilk.

XV Radomska Olimpiada Młodzieży w Piłce Ręcznej dziewcząt oraz chłopców szkół ponadgimnazjalnych
W dniach 21.11.2018r. do 14.12.2018r. nasza szkoła była ponownie gospodarzem rozgrywek dziewcząt i chłopców w piłce ręcznej. Z ramienia SZS za organizację i przebieg Turnieju odpowiedzialni byli mgr Urszula Kowalska i mgr Rafał Kramer. To już 4 edycja rozgrywek w ramach ROM, która odbyła się w naszej szkole.

Akcja Lato 2018
Przez cały okres wakacji, wychodząc naprzeciw potrzebom zarówno młodzieży z naszej szkoły, jak i lokalnych mieszkańców – VI LO wraz ze Szkolnym Związkiem Sportowym zorganizowało przez cały okres wakacji w dniach od poniedziałku do piątku od 9.00 – 13.00 zajęcia sportowe, ogólnorozwojowe i rekreacyjne. Animatorkami akcji były mgr Emilia Górska oraz mgr Urszula Kowalska