Europejski Dzień Języków

Od 2001 roku, z inicjatywy Rady Europy, 26 września jest Europejskim Dniem Języków. W tym roku, w naszym liceum obchody tego święta trwały od 26 września do 13 października. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursach sprawdzających ich wiedzę z zakresu języka i kultury Francji, Wielkiej Brytanii oraz krajów niemieckojęzycznych. Odbył się również quiz, sprawdzający poziom znajomości idiomów angielskich oraz konkurs, podczas którego uczniowie zespołowo próbowali swoich sił w tłumaczeniu wywiadu z Królową Elżbietą II.
W tych dniach uczniowie mogli wziąć udział w quizie muzycznym, konkursie podstawowych zwrotów w różnych językach europejskich oraz w innych ciekawych wyzwaniach językowych. Grupy uczniów, biorące udział w poszczególnych konkurencjach zbierały punkty dla swoich klas, co w rezultacie pozwoliło organizatorom wyłonić zwycięską i bezkonkurencyjną klasę 2N. Drugie i trzecie miejsce przypadło klasom 1J oraz 1N. O przygotowanie
i poprowadzenie konkurencji zadbali nauczyciele języków obcych: pani Elżbieta Niziołek, pani Monika Podsiadło, pani Marta Gajda-Bławat, pani Anna Tomala, pani Anna Kucharska – Łyś oraz pani Ewa Węgrzynowska. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do zabawy.