Zostań mistrzem wiedzy o sporcie!

 

         

Uważasz, że wiesz wszystko o sporcie? Śledzisz wyniki, znasz nazwiska sportowców, a informacje o igrzyskach olimpijskich masz w małym palcu? Mamy coś dla Ciebie: III Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży.

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę!
W historii polskiego sportu było wiele wzniosłych momentów, a nasi sportowcy często
stawali się herosami nie tylko na sportowych arenach. Warto więc pielęgnować wiedzę
o ich osiągnięciach, a najlepszym sposobem jest sportowo-wiedzowa rywalizacja!
Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także                o różnych aspektach z polskim sportem związanych.

Zawiera łącznie 800 pytań, przygotowanych we współpracy z Katedrą Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Co trzeba zrobić:

Etap I – od 15 września do 31 października – wejdź na stronę www.drugadrogamistrza.pl w link: https://drugadrogamistrza.pl/i-narodowy-test-wiedzy-o-sporcie

Wypełnij formularz i rozpocznij test. Przed Tobą 30 pytań (młodzież w wieku 7-12) oraz
50 pytań (młodzież w wieku 13-17 lat).

Ten etap wyłoni 30 finalistów w każdej z grup wiekowych, którzy spotkają się w 17 listopada 2023 r                  w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, podczas II etapu.

Ranking będzie można śledzić na bieżąco na stronie Fundacji Druga Droga Mistrza.
W II etapie każdy z finalistów będzie musiał odpowiedzieć na 30 (grupa młodsza) i 50 (grupa starsza) pytań,  a na zwycięzców czekają nie tylko atrakcyjne nagrody, ale także spotkanie z wybitnymi sportowcami, więc nie zabraknie również czasu na rozmowy i sportowe opowieści.

– Kochani uczniowie. To już kolejna, trzecia edycja Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie
dla dzieci i młodzieży. Poprzednie, zaskoczyły nas niesamowitą frekwencją i jeszcze większą wiedzą dzieciaków na temat najważniejszych wydarzeń sportowych. Nawet nasi mistrzowie – Tomek Majewski czy Cezary Trybański, obecni podczas wielkiego finału, mieli trudności z odpowiedzią na niektóre pytania – powiedział Witold Roman, Prezes Fundacji Druga

Droga Mistrza, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, kapitan reprezentacji, komentator sportowy. – Mamy nadzieję, że i ta edycja będzie co najmniej tak liczna. Trzymamy kciuki i zapraszamy do wspólnej zabawy. Czekają bardzo atrakcyjne nagrody – dodał Witold Roman.
Organizatorem III Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie jest fundacja Druga
Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki
które objęło także patronat honorowy nad Konkursem.
Partnerami testu są: Polski Komitet Olimpijski i Muzeum Sportu.