I RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Dnia 18.03.2023r w sali VI LO odbył się I Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego w grze deblowej. Udział w nim wzięło 16 par składających się przeważnie z taty i syna, chociaż były również pary taty z córką, mamy z synem i jedna mamy z córką. Zawody otworzyłam wspólnie z Panią Dyrektor Anną Kołodziejską, której dziękuję za umożliwienie organizacji turnieju oraz promocję tenisa stołowego w naszej szkole. Podziękowania kieruję także do  Pana Jana Posiadały, przewodniczącego Rady Rodziców VI LO, który przypomniał historię radomskiego tenisa stołowego. Dziękujemy również Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody i słodki poczęstunek. Zawody wygrał Team Pachniewskich: tata Wiesław z synem Michałem, drugie miejsce zajął duet Tomasz i Patryk Malinowscy, trzecie Rafał i Fabian Dyczkowscy, a czwarte Jurand i Patrycja Zdyb.

Gratuluję wszystkim zapału i zaangażowania w grę.

Atrakcją turnieju była gra pokazowa Nikoli Belica i Jana Ziółka – młodych, utalentowanych adeptów tenisa stołowego z klubu IKTS Broń Radom.
Nasze zawody odwiedził zacny gość Pan Andrzej Wiatrak – trener wielu pokoleń tenisa stołowego w klubie Broń Radom, a także absolwent VI LO. Pan Andrzej przyniósł pamiątkowe piłeczki z wypisanymi datami jako nagrody dla zwycięzców.
1953-1957 – lata kiedy Pan Wiatrak był uczniem VI LO
2-3.04.2005 – lata kiedy w naszej hali sportowej wspólnie organizowaliśmy Ogólnopolski Turniej Weteranów i data śmierci Papieża Jana Pawła II
18.03.2023 – data organizacji I Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego
Wielkie podziękowanie dla Trenera Andrzeja Wiatraka za przybycie na nasze zawody i symboliczne nagrody.
Dziękuję również Pani Emilii Górskiej za pomoc w organizacji oraz uczniom, którzy sędziowali poszczególne gry: Poli Nadgrotkiewicz i Jakubowi Kiraga z klasy 4C, Piotrowi Utkowskiemu z klasy 4A, Markowi Kwietniowi i Jakubowi Grzelakowi z klasy 3A.
Mam nadzieję, że nasz Turniej Rodzinny będzie kontynuowany w przyszłych latach.

Magdalena Wilk