Szkolny Dzień Poezji

uczniowie z opiekunemJuż jutro Światowy Dzień Poezji, a już dziś dla uczczenia tego święta wybrane wiersze z antologii „Kwadrans” przeczytali uczniowie naszej szkoły: Lena Duszyk z klasy 3D, Emilia Bąk z klasy 3E oraz Natalia Romelczyk, Aleksandra Siczek, Aleksandra Tokarska, Olga Stefanowska, Piotr Krzosek i Olgierd Turzyński z klasy 4D. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3E. Przypomnijmy, że w publikacji „Kwadrans”, wydanej przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, dostępnej w naszej szkolnej bibliotece, swoje wiersze opublikowały także: Barbara Kowalczyk z klasy 1E, Laura Moniakowska z klasy 3B, Wiktoria Lożyńska i Karolina Tokarska z klasy 3C oraz Alicja Hyc z klasy 3N, a swoją prozę: Dominika  Madej z klasy 3N i Katarzyna Wiśnicka z klasy 4B. Swoją twórczość w książce wydały również panie profesor Agnieszka Złotkowska i Małgorzata Terc. Podczas dzisiejszego spotkania przypomniana została poetka, której 80. rocznica śmierci minęła wczoraj. Mowa o Felicji Kruszewskiej, debiutującej na łamach „Skamandra”, pochowanej w Radomiu, przy ul. Limanowskiego.  Wszystkim Poetkom i Poetom, z okazji ich święta, życzymy weny, a za zdjęcie dziękujemy Lenie Wnuk z klasy 3E.