Konkurs fizyczny MKO

Miło nam poinformować, że Patrycja Krzosek, Katarzyna Prokopczyk i Hubert Dorosz zostali laureatami, zaś Paweł Szafrański finalistą mazowieckiego konkursu fizycznego.

Gratulujemy uczniom oraz nauczycielowi, panu Sławomirowi Lichocie.

Roztrzygnięcie konkursu „O laur Kochanowskiego”

Dnia 28 lutego w siedzibie naszej szkoły odbyła się Gala Finałowa Konkursu „O laur Kochanowskiego”.

Jury w składzie:

Romuald Lis – dyrektor ZSO nr 6 – przewodniczący jury

Adrian Szary – polonista ZSO nr 6, poeta

Agata Smolarczyk – nauczyciel bibliotekarz, filmoznawca

Remigiusz Kutyła – nauczyciel bibliotekarz, multimedialista, fotografik

Mateusz Wojcieszak – Prezydent Samorządu Uczniowskiego, sekretarz jury

przyznało spośród dwudziestu pięciu prac literackich i plastycznych, które wpłynęły na konkurs, następujące nagrody i wyróżnienia:

Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski. Sponsorem nagród zaś Rada Rodziców, działająca przy ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Podczas Gali Finałowej Konkursu, którą prowadziła Klaudia Twardowska, zaprezentował się nasz Szkolny Teatr, w składzie: Karolina Skrzek, Marysia Zbroja, Ada Grochala, Magdalena Włodarczyk, Karolina Wojdat  i Szczepan Hałuszczak.

 

Dzień otwartych drzwi

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że w dniu 23 marca 2013 roku planowany jest Dzień Otwartych Drzwi w szkole. Szczegółowy harmonogram podamy wkrótce.

Rekrutacja do VI LO i PG 23

Na stronie szkoły zostały umieszczone informacje dotyczące rekrutacji do VI LO oraz PG 23.

Szczegółowe warunki, kryteria oraz harmonogramy naboru można znaleźć w zakładce Rekrutacja

Pomogliśmy choremu Norbertowi

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom, absolwentom i przyjaciołom ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego za wzięcie udziału w charytatywnej imprezie „Kocha(nowszczacy)my i pomagamy” w „Łaźni” oraz podzielenie się swoimi literackimi i muzycznymi pasjami.

Słowa podziękowania kierujemy do: Pani Izabelli Mosańskiej,  Pani Agnieszki Złotkowskiej, Pana Rafała Błędowskiego, Pana Mikołaja Ganabisińskiego, Pana Adriana Szarego, a także Karoliny Skrzek, Marysi Zbroi, Ady Grochali, Magdaleny Włodarczyk, Karoliny Wojdat, Katarzyny Kowalik, Mateusza Wojcieszaka, Damiana Lesiaka, Magdaleny Czerwińskiej, Dominika Nowaka, Mikołaja Bernata, Marii Pierzchalskiej, Jakuba Kosiora, Karoliny Swend, Pauliny Piątkowskiej, Oli Jaworskiej, Katarzyny Kramer, Szymona Panka, Pawła Nowaka, Dawida Sowy i harcerzy naszej szkoły, którzy podczas spotkania zbierali do puszek fundusze na rehabilitację chorego na zanik mięśni dziewięcioletniego Norberta. W sumie udało się zebrać kwotę w wysokości 700 złotych.

Szczególnie dziękujemy Katarzynie Zielińskiej, która była pomysłodawczynią całej akcji.

Opiekunowie Samorządu Szkolnego

X Regionalny Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży

Uczniowie naszej szkoły to nie tylko naukowcy, ale też osoby uzdolnione artystycznie. Udowodniły to dziewczyny, które wzięły udział w corocznych Prezentacjach Tanecznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu.

Grupa dziewcząt z gimnazjum zajęła 1. miejsce, natomiast grupa licealna zajęła 2. miejsce (nie przyznano 1. miejsca w tej kategorii). Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz opiekunce pani Beacie Jędrzejczyk-Czarneckiej.

20. Olimpiada Informatyczna

Miło nam poinformować, że do finału jubileuszowej, 20. Olimpiady Informatycznej awansowało aż 6 uczniów naszej szkoły:

  • Farbiś Karol [3C]
  • Krakowiak Ewelina [3C]
  • Naruszko Adrian [1A]
  • Oreszczuk Kacper [3C]
  • Sikorski Konrad [3C]
  • Stankiewicz Szymon [3C]

Gratulujemy uczniom oraz opiekunom: panu Marcinowi Andrychowiczowi i panu Mirosławowi Mortce.

59. Olimpiada Chemiczna

Miło nam poinformować, że 8 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do finału Olimpiady Chemicznej:

  • Choroś Rafał (3A)
  • Kotula Wojciech (3B)
  • Matysiak Bartosz (3A)
  • Matyszczak Grzegorz (3B)
  • Przepiórka Łukasz (3A)
  • Sotowski Maciej (3A)
  • Szwed Jakub (2B)
  • Witkowski Marcin (2A)

Gratulujemy uczniom oraz opiekunom: pani Agnieszce Banaśkiewicz, panu profesorowi Stanisławowi Banaszkiewiczowi, panu Janowi Siwcowi oraz pani Barbarze Sucheckiej.

Dokładne wyniki: wyniki59ii.pdf

Skróty ze Stulecia

Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami z filmów ze Stulecia Szkoły:

Część 1

Część 2

część 3