Powrót do Prywatne: 2017/2018

Nasze osiągnięcia oraz turnieje

105 km czyli 105 okrążeń na 105. lecie szkoły w parku im. T. Kościuszki
W dniu 10.10.2017r. odbyła się impreza sportowo – artystyczna, zatytułowana „105 na 105-lecie”. Od godziny 7.00 do 14.00 odbyły się w Parku im. Tadeusza Kościuszki zawody sportowe na dystansie 105 km. Pokonali go uczniowie, którzy biegali, jeździli na rowerze, rolkach czy hulajnogach. Centralnym punktem był bieg z udziałem nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości w godzinach 10.45-11.45.

Radomska Olimpiada Młodzieży w Unihokeju
W dniu 08.11.2017r. odbyły się finały rozgrywek w unihokeju chłopców szkół gimnazjalnych, nasza reprezentacja w składzie: Dróżdż Jakub, Duszyk Igor, Kobylski Mateusz, Kowalski Filip, Koziarski Mateusz, Lucima Łukasz, Przepiórka Hubert, Sadal Michał, Ślarzyński Kajetan, Turek Tomasz wywalczyła IV miejsce. Gratulujemy zawodnikom oraz p. trener Emilii Górskiej

I Turniej o Puchar Ministra Sportu SU
21 października 2017r. odbył się I Turniej o Puchar Ministra Sportu SU. Impreza została zorganizowana z inicjatywy Prezydenta SU Filipa Główki, a pomysł wcielił w życie Mateusz Janduła. Zawodnicy na boisku walczyli nie tylko o tytuł, ale także o nagrody w postaci statuetek ufundowane przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Zwycięzcami turnieju okazali się chłopcy z klasy 2C, których drużyna składała się z Igora Rudnickiego, Szymona Zelgi, Piotra Daszewskiego, Huberta Ciołkiewicza, Jacka Chołuja, Michała Bernata i Daniela Siary (3ga).
Warto zauważyć także wzięcie udziału przez składającą się z dziewcząt drużynę, w której występowały: Asia Kalinowska, Patrycja Chamerska, Karolina Siemiątkowska, Maja Dalton, Wiktoria Kuna i Paulina Markiewicz. fot. Filip Główka
Gratulujemy!

Mistrzostwa Radomia w piłce ręcznej dziewcząt.
W dniu 28.11.2017r. odbył się w naszej szkole finałowy turniej międzyszkolny w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Poprzedzony on został rozgrywkami grupowymi z których do dalszych rozgrywek zakwalifikowały się drużyny PSP 30, PSP 10 i Niepublicznego Gimnazjum. Właśnie te drużyny rywalizowały między sobą o Mistrzostwo Radomia.
Trzecie miejsce w turnieju zajęły dziewczęta z Niepublicznego Gimnazjum, które uległy swoim koleżanką z PSP 10 i PSP 30. To właśnie te drużyny spotkały się w wielkim finale. Po wyrównanej pierwszej połowie, która zakończyła się remisem w drugiej przewagę wypracowały dziewczęta z PSP 10 i one zostały Mistrzyniami.
Po raz kolejny nasza szkoła gościła drużyny dziewcząt z gimnazjów, a organizatorami rozgrywek byli pani Urszula Kowalska i pan Rafał Kramer. Zapraszamy za rok.

„Kochanowski” gospodarzem finałowych rozgrywek chłopców w piłce ręcznej w ramach XIV Radomskiej Olimpiady Młodzieży.
W dniu 06.02.2018r. nasza szkoła była gospodarzem finałowych rozgrywek chłopców w piłce ręcznej w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Do ścisłego finału dostały się drużyny: V LO , I LO, III LO oraz gospodarze (VI LO), którzy w tym roku bronili mistrzowskiego tytułu. W decydującym o pierwszym miejscu meczu nasi chłopcy niestety ulegli drużynie V LO 13 do 14 i to chłopcy z Traugutta zostali Mistrzami Radomia. Gratulujemy zwycięzcom oraz przede wszystkim wicemistrzom którzy dostarczyli nam ogromnych emocji.

Turniej w halową piłkę nożną.
W dniu 16.12.2017r. w godz. 8.30-13.30 w naszej szkole, na sali gimnastycznej odbył się turniej w piłkę nożną o Puchar Ministra Sportu. Serdeczne podziękowania dla organizatorów turnieju: pani U. Kowalskiej, pana R. Kramera, pana M. Krzoska i oczywiście naszego kochanego Ministra Sportu Mateusza Janduły. W turnieju brało udział 8 drużyn, w tym również absolwenci naszej szkoły.
Miejsca na podium: I miejsce – 3BC(kapitan Michał Kuchcik), II miejsce – „Jawor”(kapitan Michał Popiel), III miejsce – Radomiak Radom (kapitan Igor Rudnicki).
Gratulujemy!

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym 2017/2018
W dniu 20.11.2017r. zorganizowaliśmy Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców naszej szkoły. Łącznie bawiło się z nami 70 uczniów. Niesamowita rywalizacja i niezwykłe emocje jakie towarzyszyły zawodnikom pozostaną w ich pamięci na długo. Miejsca na podium zajęli:
Chłopcy: Dziewczęta:
I miejsce – Nawrot Piotr 3A I miejsce – Krakowiak Aleksandra 2C
II miejsce – Grzegorzewski Szymon 3B II miejsce – Delega Paulina 2D
III miejsce – prof. Kramer Rafał III miejsce – Łapot Zuzanna 3gn
Gratulujemy!

.
.
.
.
.
.
.
Brązowy medal w Halowej Lekkoatletyce szkół gimnazjalnych.
Niezmiernie miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Izabela Bogucka w biegu finałowym wywalczyła II miejsce indywidualnie w Halowej Lekkoatletyce szkół gimnazjalnych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodniczce oraz p. trener Emilii Górskiej.

II Walentynkowy Turniej Ringo
W dniu 21.02.2018r. w hali sportowej naszej szkoły odbyła się II edycja Walentynkowego Turnieju Ringo. Do rywalizacji przystąpiło 60 zawodników. Turniej rozgrywany był grami deblowymi – systemem pucharowym. Po zaciętej walce miejsca na podium zajęli:
I Michalczewski Przemysław – Fereniec Michał
II Sadal Kacper – Morgaś Szymon
III Kowalik Dominik – Kochanowski Antoni
Gratulujemy medalistom i życzymy dalszych sukcesów.
„ Sport jest eliksirem młodości,
a ringo to sport najbardziej
uniwersalny i dostępny dla każdego.
Ringo zapewnia pełną symetrię ruchów,
przez co przyspiesza rozwój czynnościowy mózgu”
[Starosta, 1995]
Pragniemy również podziękować za pomoc w organizacji Turnieju Radzie Rodziców, sędziom i uczniom od nagłośnienia, dzięki którym mogliśmy spędzić czas (przede wszystkim aktywnie!) ale w miłej atmosferze.

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej
W dniu 26.02.2018r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej, graliśmy do 15 punktów – do dwóch wygranych setów. W zawodach wzięło udział 105 uczniów. Po fascynującej rywalizacji i emocjonujących meczach wyniki są następujące:

Mistrzami Szkoły została klasa 3ga w składzie: Sadal Kacper, Siara Daniel, Szydłowski Bartosz, Maj Bartek, Kosztowniak Piotr, Prygiel Zuzanna, Bąk Zuzanna, Surma Kamila
II miejsce wywalczyła klasa 2C w składzie: Szymon Zelga, Chołuj Jacek, Bernat Michał, Rdzanek Mateusz, Radwański Bartosz, Krakowiak Aleksandra, Gonciarz Martyna, Serafin Natalia, Jędrek Brzegowy
III miejsce zajęła klasa 2A w składzie: Fereniec Michał, Bednarczyk Wojciech, Maj Mateusz, Nowak Adam, Haruba Małgorzata, Jaworska Natalia, Janduła Mateusz
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!
Dziękujemy Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy pomagali przy organizacji Mistrzostw.

Kochanowski brązowym medalistą XIV Radomskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Koszykowej Chłopców – szkół średnich
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kowalik Dominik, Kozieł Jakub, Witkowski Oskar, Fereniec Michał, Bernat Michał, Jędrych Kacper, Pajestka Antoni, Grzegorzewski Szymon, Bukowski Szymon, Pyłka Jakub, Satora Marcin, Sadal Aleksander wywalczyli III miejsce w ramach XIV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodnikom oraz p. trener Beacie Jędrzejczyk – Czarneckiej

Mistrzostwo oraz wicemistrzostwo naszych zawodników w Mistrzostwach Radomia w Szachach W dniu 09.03.2018r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Szachach im. Tadeusza Zielińskiego ps. Igła – drużynowo nasza reprezentacja zajęła II miejsce!
Indywidualnie natomiast Mistrzem Radomia został Ludwik Ugrewicz, a Wicemistrzem Karol Krawczyk.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodnikom oraz p. trener Beacie Chodnikiewicz

.
.
.
.
.
.
.
.
XIV Radomska Olimpiada Młodzieży w Piłce Siatkowej szkół gimnazjalnych.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kazimierczak Magdalena, Osuch Natalia, Bąk Zuzanna, Gołębiewska Nina, Hernik Jagoda, Baran Julia, Dulęba Amelia, Grymuła Małgorzata, Kobyłecka Inga zajęła IV miejsce w Piłce Siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodnikom i p. trener Beacie Chodnikiewicz.

Srebro w Tenisie Stołowym dziewcząt – szkół gimnazjalnych
W dniu 20.03.2018r. odbyły się rozgrywki Tenisa Stołowego dziewcząt szkół gimnazjalnych, nasza reprezentacja w składzie Anita Uzar – Zuzanna Łapot wywalczyła II miejsce w XIV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodnikom oraz p. trener Magdalenie Wilk

.
.
.
.
.
.
.
Kochanowski brązowym medalistą w Piłce Siatkowej chłopców – szkół gimnazjalnych
W dniu 20.03.2018r. na hali sportowej PSP nr 6 odbyły się finały rozgrywek Piłki Siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych, nasza reprezentacja w składzie:
Sadal Kacper (kapitan), Siara Daniel, Grzyb Mateusz, Maj Bartosz, Szydłowski Bartłomiej, Morgaś Szymon, Kosztowniak Piotr, Kołodziejczyk Daniel wywalczyła III miejsce w Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Gratulujemy zawodnikom oraz p. trenerowi Jerzemu Adamczykowi.

.
.
.
.
Radomska Olimpiada Młodzieży w pływaniu szkół ponadgimnazjalnych
W dniu 28.03.2018r. odbyła się XIV Radomska Olimpiada Młodzieży w pływaniu szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie naszej szkoły jak co roku walczyli o podium. Oto wyniki: I miejsce i złoty medal zdobyły dziewczęta w składzie (Joanna Kalinowska 2D, Wiktoria Kaczmarska 3N, Weronika Małek 3N i Nina Lenczewska 1N ) oraz III miejsce chłopców i brązowy medal w składzie zdobyli: (Krzysztof Celuch 3A, Marek Kwiatkowski 3A i Kacper Szpak 1C).
Opiekunem drużyn jest pani Urszula Kowalska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych tak wspaniałych sukcesów.

Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie
W dniu 07.04.2018r. podczas Dnia Otwartych Drzwi w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie. W rozgrywkach wzięło udział ok. 50 osób. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce – Szymon Zelga, II miejsce Gawor Mikołaj, III miejsce Rzeczkowski Krzysztof. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych wygranych. 

III Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu.
W dniu 12.04.2018r. (czwartek) w godzinach 13.30–15.30 w pływalni Aquapark odbyły się trzecie mistrzostwa naszej szkoły w pływaniu. W tym roku w zawodach uczestniczyli również uczniowie z „Katolika”, których zaprosiliśmy do wspólnej zabawy.
Uczniowie gimnazjum i liceum rywalizowali na dystansie 50 m w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym oraz dystansie 25 m stylem motylkowym. Zawody jak zwykle zakończyła mieszana sztafeta.
W tym roku w mistrzostwach uczestniczyło 25 uczniów z naszej szkoły i 18 z „Katolika”.
Organizatorami mistrzostw byli: Urszula Kowalska i Rafał Kramer.
Pływanie jest jedną z wiodących dyscyplin w naszej szkole czego efektem są czołowe lokaty w mistrzostwach Radomia.
Dziękujemy za udział wszystkim uczniom i uczennicom. Dziękujemy za obecność Panu Dyrektorowi Romualdowi Lisowi.
Dziękujemy również za obecność i wsparcie finansowe Radzie Rodziców w osobie przewodniczącej Pani Joannie Przybylskiej.
Dziękujemy również za zdjęcia wykonywane przez Pana Remigiusza Kutyłę.
Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie, w większym gronie.
Organizatorami mistrzostw byli: Urszula Kowalska i Rafał Kramer.

Aleksander Sadal brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Tenisie Ziemnym
Podczas rozgrywanych w Bytomiu Mistrzostwach Polski uczeń klasy 3D, Olek Sadal, zdobył brązowy medal w grze podwójnej mężczyzn. Jest to już dwunasty medal Mistrzostw Polski naszego ucznia. W swoim dorobku Olek ma już drużynowe Mistrzostwo Polski, brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów, srebrny medal Mistrzostw Polski Kadetów, jest również wicemistrzem województwa w kategorii seniorów. Obecnie Aleksander jest 19 zawodnikiem w Polsce na liście Polskiego Związku Tenisowego.

XIV Radomska Olimpiada Młodzieży w pływaniu drużynowym.
W dniu 26.04.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu drużynowym. Wielki sukces naszych chłopców, którzy zdobyli I miejsce i zakwalifikowali się do Mazowieckich Igrzysk, które odbędą się niebawem. Dziewczęta zaś zdobyły III miejsce .
Skład drużyny chłopców Skład drużyny dziewcząt
•Igor Duszyk 3gn • Julia Baran 2gn
•Łukasz Lucima 3gn • Dudek Zuzanna 2gn
•Karol Krawczyk 3ga • Amelia Dulęba 2gn
•Jakub Lupa 2gb • Anna Rejczak 2gn
•Jakub Pacocha 2ga • Barbara Ziewieck 2gb
•Szymon Szymański 2gc • Zuzanna Łapot 3gn
• Anna Lichota 2ga
Życzymy dalszych tak wspaniałych sportowych sukcesów.
Opiekunem młodzieży jest Urszula Kowalska

Mistrzostwo Kochanowskiego w XIV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ringo
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Bogucka Izabela, Amelia Dulęba, Surma Kamila, Siara Daniel, Sadal Kacper, Chłosta Krzysztof, Polut Antoni wywalczyła I miejsce w Mistrzostwach Radomia w Ringo. Po zaciętej walce w grze trójkami, która dostarczyła nam niesamowitego widowiska i niepowtarzalnych emocji pokonaliśmy PSP nr 10 (PG nr 10), która od lat wygrywała te zawody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodnikom oraz p. trener Emilii Górskiej.

III miejsce w XIV ROM w plażowej piłce siatkowej – chłopców szkół ponadgimnazjalnych
W dniu 28.05.2018r. na MOSiR Radom przy zalewie na borkach rozegrano finałowe mecze plażowej piłki siatkowej. Nasza reprezentacja w składzie Zelga Szymon, Nowak Adam, Ziętkowski Błażej oraz Fereniec Michał wywalczyli brązowy medal.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodnikom oraz trenerowi J. Adamczykowi

IV miejsce w XIV ROM w plażowej piłce siatkowej – dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych
W dniu 28.05.2018r. na MOSiR Radom przy zalewie na borkach rozegrano finałowe mecze plażowej piłki siatkowej – dziewcząt szkół średnich. Nasza reprezentacja w składzie: Borkowska Katarzyna, Krakowiak Aleksandra, Mularska Weronika, Pastuszka Karolina znalazła się na IV miejscu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodnikom oraz p. trener B. Chodnikiewicz

XIV ROM w Lekkoatletyce
W dniu 29.05.2018r. odbyły się zawody lekkoatletyczne na stadionie MOSiR Radom reprezentant naszej szkoły Petkow Michał w biegu na 800 m. zdobył złoty medal, natomiast Wiktoria Kuna wywalczyła srebro w pchnięciu kulą. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodnikom oraz p. trener E. Górskiej.