Powrót do Prywatne: 2016 / 2017

„Podążaj za swoja pasją a sukces podąży za Tobą”

W dniu 29.11.2016r. w OKiS Resursa Obywatelska odbyły  się  Międzyszkolne  Prezentacje Młodzieży  szkół ponadgimnazjalnych z cyklu „Młodzież i jej pasje‘’. Uczennice naszej szkoły w składzie: Agnieszka Raczyńska 2N, Iga Kwiecień 1 B, Ola Dziedzic 1B, Maja Król 3ga, Martyna Antos 3ga, Natalia Głowacz 2ga, Julia Głowacz 2ga, Zuzanna Prygiel 2ga, Maja Starzyńska 2gb zaprezentowały własny układ gimnastyczny i opowiedziały o swojej pasji, jaką  jest dla nich gimnastyka akrobatyczna.

Układy tworzymy w szkole pod kierunkiem pani Urszuli Kowalskiej. Zazwyczaj spotykamy się raz w tygodniu i ćwiczymy wybrane elementy takie jak np. piramidy czy przejścia. U części z nas pomysł na uprawianie tego sportu zrodził się po przyjściu do gimnazjum, jednak zdecydowana większość z nas trenowała już wcześniej w MDK-u. Gdy zebrało się nas, kilka wpadłyśmy na pomysł wystąpienia na koncercie WOŚP-u, organizowanym co roku w naszej szkole. Startowałyśmy również w Międzyszkolnej Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie co roku odnosiłyśmy sukcesy indywidualne                    i grupowe.

Występujemy także w naszej szkole z różnych okazji takich jak: zakończenie roku szkolnego, pierwszy  dzień wiosny,           a także akcji organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Akrobatyka nie jest łatwym sportem, aby ją uprawiać należy mieć specjalne predyspozycje. Po pierwsze trzeba być dobrze rozciągniętym, bardzo ważna jest skoczność i siła, potrzebna jest kreatywność i pomysłowość w tworzeniu układów.

Gimnastyka tak nas zafascynowała, ponieważ nie jest typowym ramowym sportem. Możemy w nim wyrazić siebie, swoja kreatywność i pomysły. Możemy samodzielnie tworzyć ten sport, wymyślać i wykonywać własne, nowe elementy.

Wybrałyśmy sport drużynowy, zamiast indywidualnego, ponieważ według nas daje on zdecydowanie większe możliwości. Jest to wielka szansa na zawieranie nowych przyjaźni i miłe spędzanie czasu. Dodatkowo każda z nas lubi współpracę      20161129_180203i doskonale odnajduje się w grupie.

Warto uprawiać gimnastykę, jak również każdy inny sport. Dzięki niej poprawiłyśmy swoje zdrowie  oraz kondycję, a także nauczyłyśmy się współpracy.

Uczennice za występ otrzymały dyplomy wręczone przez Wiceprezydenta Karola Semika i nagrody książkowe wręczał Przewodniczący Komisji Sportu Ryszard Fałek. Organizatorem całej imprezy był dyrektor II Liceum  im. Marii Konopnickiej  Dariusz Żytnicki  i Lidia Grelak – Choraczyńska nauczyciel języka niemieckiego, która od 8 lat zajmuje się organizacja tej imprezy.

Szczegółowa relacja z pokazów oraz więcej zdjęć na stronach radomskich mediów:
www.echodnia.eu
www.cozadzien.pl