Powrót do Prywatne: 110-lecie

Wystawa

ARTYSCI-POKOLENIA – zaproszenie na wernisaż

ARTYSCI-POKOLENIA – katalog

ARTYSCI-POKOLENIA – Plakat

Podobnie jak podczas obchodów 90-lecia i 100-lecia naszej szkoły, chcemy, obok innych form świętowania tego jubileuszu, zorganizować wystawę twórczości plastycznej naszych byłych uczniów i absolwentów, którzy potem studiowali w uczelniach artystycznych czy na uniwersyteckich wydziałach sztuki lub historii sztuki i są ciągle aktywni w tej dziedzinie.

Wystawa Państwa prac zostanie pokazana w Kamienicy Deskurów, która, po kapitalnej renowacji, weszła do struktury Ośrodka Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska, Miejskiej Instytucji Kultury w Radomiu. Mamy do dyspozycji dużą przestrzeń ekspozycyjną, dlatego zapraszamy Państwa do zaprezentowania nie pojedynczych dzieł, ale zestawów prac, od kilku do dziesięciu obiektów. Galeria dysponuje aluramami 100 x 70 cm i 70 x 50 cm do oprawy prac na papierze oraz podestami do ekspozycji obiektów przestrzennych. Otwarcie wystawy planowane jest na początek października br.

Prosimy o zgłaszanie chęci udziału w wystawie na adres mailowy jubileusz110 @kochanowski.radom.pl  do końca kwietnia. W mailu należy podać informacje co do ilości, wymiaru i rodzaju prac. Do kilkunastu osób już zwróciliśmy się z naszym zaproszeniem (część z Państwa już zadeklarowała chęć udziału w wystawie).

Od czasu poprzedniej wystawy w 2012 roku zmarło trzech jej uczestników: bracia Andrzej Wajda i Leszek Wajda oraz Leszek Kwiatkowski, o czym zawiadamiamy ze smutkiem.

W późniejszym terminie będziemy informować Państwa o dalszych przygotowaniach do wystawy.