Matematyka i informatyka – zaproszenie dla wybranych

Niezmiernie miło nam poinformować, że otrzymaliśmy zaproszenie na Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odbędzie się 21 marca. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o zapoznanie się z treścią zaproszenia i zgłoszenie się do prof. Katarzyny Posackiej. Szczególnie zachęcamy uczniów biorących udział w olimpiadach i konkursach matematycznych i informatycznych oraz zainteresowanych studiowaniem na UJ w Krakowie. Liczba miejsc ograniczona.

Na stronie http://dw.matinf.uj.edu.pl można znaleźć informacje dotyczące ubiegłorocznej edycji Dnia Wydziału. Wkrótce pod tym adresem będzie dostępna nowa strona z aktualnymi informacjami.

Szanowni Państwo,

jest mi bardzo miło poinformować, że Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje – już po raz dziesiąty – Dzień Wydziału. Tegoroczna edycja odbędzie się 21 marca 2018 r. w budynku Wydziału na nowym kampusie UJ. Mam nadzieję, że nasza oferta zainteresuje zarówno uczniów, jak i nauczycieli i będziemy mieli przyjemność gościć Państwa na naszym Wydziale.

Zajęcia prowadzone podczas Dnia Wydziału podzielone są na następujące bloki.

 1. ŚCIEŻKA OGÓLNA
  W ramach tego bloku uczniowie uczestniczą:

  • w jednym wykładzie i spotkaniu z absolwentami lub w dwóch wykładach,
  • w czterech 45-minutowych warsztatach ogólnych.

  Zajęcia mają charakter popularyzatorski i przygotowane są z myślą o zainteresowanych matematyką i informatyką uczniach szkół średnich.

 2. ŚCIEŻKA OLIMPIJSKA
  Blok ten przewiduje:

  • dwa wykłady (matematyczny i informatyczny) o tematyce okołoolimpijskiej,
  • dwa warsztaty olimpijskie,
  • dwa warsztaty ogólne.

  Zajęcia w tej ścieżce skierowane są do uczniów startujących w OM lub OI.

 3. EKSTRALIGA
  W ramach tego bloku przewidzianych jest pięć 75-minutowych warsztatów olimpijskich skierowanych do uczniów już osiągających sukcesy w OM na szczeblu krajowym i z realnymi szansami na udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej.
Poza wspomnianymi zajęciami chcielibyśmy także zaprezentować prężnie działające na naszym Wydziale koła naukowe, jak również opowiedzieć o samym studiowaniu i możliwościach pracy po ukończeniu studiów. Ponadto przewidziane jest spotkanie nauczycieli z Dziekanem Wydziału.
Na stronie http://dw.matinf.uj.edu.pl można znaleźć informacje dotyczące ubiegłorocznej edycji Dnia Wydziału. Wkrótce pod tym adresem będzie dostępna nowa strona z aktualnymi informacjami.
Z poważaniem, Katarzyna Grygiel.