VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu w czołówce najlepszych liceów w Polsce!

W środę, 10 stycznia odbyła się w Gmachu Głównym Auli Politechniki Warszawskiej uroczysta jubileuszowa, bo już XX, gala Rankingu Liceów i Techników Miesięcznika Perspektywy 2018. Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach daje to znakomity zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2018 to pięć rankingów odzwierciedlających główne aspekty pracy szkół oraz różnorodność ich misji.

Ostatecznie w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2018 nasz „Kochanowski” uplasował się na 12. miejscu!!! To świetny wynik, zważywszy na fakt, iż w rankingu obliczeniom poddano kilka tysięcy szkół. W Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących 2018 zajęliśmy wysoką 21. pozycję; w Rankingu Szkół Olimpijskich 2018 mamy znakomitą 8. lokatę; w Rankingu Liceów 2018 na Mazowszu wypracowaliśmy imponujące 6. miejsce! Nadmienić należy, że pięć pierwszych miejsc na Mazowszu zajmują licea z Warszawy i dziesięć po „Kochanowskim” to także licea warszawskie. Zatem poziom naszego liceum równy jest poziomowi najlepszych liceów z Warszawy. W Jubileuszowym Rankingu XX – lecia uplasowaliśmy się na bardzo wysokim 10. miejscu!!!

Wyniki XX Jubileuszowego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018 pokazują, że „Kochanowski” z Radomia to szkoła sukcesu , w której warto się uczyć! Uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, rodzice mają podstawy i powody, by czuć się triumfatorami nie tylko w 2018 roku, ale w całym XX-leciu rankingu.

PEŁEN RANKING

Zdjęcia w szkolnej Galerii