Cze 24

O laur Kochanowskiego

Dnia 22 czerwca 2017 roku o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu odbył się finał V edycji konkursu „O laur Kochanowskiego”, organizowanego przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców naszej szkoły. Pierwszą nagrodę zdobył Maciej Bujanowicz z I LO im. Mikołaja Kopernika w Radomiu, drugą Amelia Pudzianowska z PG nr 13, a trzecią Julia Sałbut z Zespołu Szkół Plastycznych im. Jana Kochanowskiego. Ponadto jury w składzie: pani Dorota Dobrzańska, pan Remigiusz Kutyła, pan Adrian Szary, Olga Lachowska i pani Maja Kutyła – Kupidura przyznało dwa wyróżnienia dla Karoliny Mazur i Michała Żabickiego z PG nr 23. Nagrody laureatom wręczył pan dyrektor Romuald Lis. Podczas uroczystości obecna była również pani wicedyrektor Łucja Banaszkiewicz i Przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Przybylska.

 

fot. Zuzanna Grochala

fot. Zuzanna Grochala

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie wszyscy goście przeszli przed pomnik Jana Kochanowskiego, by w ramach obchodów imienin patrona naszej szkoły, złożyć kwiaty. W rolę Doroty Podlodowskiej i Jana Kochanowskiego wcielili się nasi nauczyciele: pani Dorota Dobrzańska i pan Remigiusz Kutyła. Za wypożyczenie strojów serdecznie dziękujemy naszej germanistce pani Marii Łęckiej oraz jej małżonkowi z Radomskiego Bractwa Strzelców Kurkowych. Więcej zdjęć z wydarzenia autorstwa Olgi Żelazowskiej tutaj.