Jugend debattiert 2020

W dniu 15.06.2020 po raz dwunasty odbyły się eliminacje międzyszkolne w ogólnopolskim konkursie „Jugend debattiert” organizowanym co rok przez Instytut Goethego, ZfA (Deutsche Auslandsschularbeit International) i Gemeinnützige Hertie Stiftung. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy z zakresu poprawnych umiejętności retorycznych w debatach oraz doskonalenie umiejętności językowych na poziomie C1.

Naszą szkołę w debacie na temat: „Czy należy zlikwidować kopalnie w Polsce?” reprezentowali uczniowie klasy 2N – Jakub Dróżdż oraz klasy 2B – Jakub Piwoński.

Z racji pandemii potyczki słowne odbyły się w formie online. Naszymi rywalami byli uczniowie z Lublina, Białegostoku oraz Szczecina. Z dumą informujemy, że do półfinału wszedł Jakub Piwoński klasa 2B i we wrześniu będzie reprezentował on naszą szkołę wśród 8 najlepiej mówiących uczniów w Polsce w debacie na wyznaczony temat. Jeśli wejdzie do ścisłego finału (4 osób), otrzyma ufundowany wyjazd na tygodniowy pobyt szkoleniowy w Berlinie.

Opiekunem konkursu jest mgr Aldona Karasek.

Gratulujemy obecnej wygranej i życzymy powodzenia Kubie!