MUN

Dnia 18 grudnia w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Z inicjatywy Bartosza Skorka, z ogromną pomocą Agaty Zagożdżon, zorganizowaliśmy pierwszy Kochanowski Model United Nations Day. Tego rodzaju eventy odbywają się co jakiś czas na całym świecie w różnych większych miastach i są symulacjami obrad ONZ. Do naszej szkoły zjechało się 30 uczniów z całej Polski i razem z „Kochanowszczakami” obradowali przez cały dzień w różnorodnych komitetach nad bieżącymi, palącymi cały świat problemami. Oficjalnym językiem wydarzenia był angielski i tylko nim się posługiwaliśmy. Na koniec burzliwych obrad poszczególne komitety przyjęły rezolucje, które później zatwierdziliśmy przez głosowanie na Zgromadzeniu Ogólnym. Była to niepowtarzalna okazja by udoskonalić swe zdolności językowe i retoryczne oraz aby poszerzyć swoją wiedzę. MUN nie odbyłby się, gdyby nie współpraca z panem Dyrektorem Romualdem Lisem. Spośród nauczycieli pani Profesor Agnieszka Złotkowska zaangażowała się w pomoc i opiekę nad wydarzeniem.

Bartosz Maciejewski