XLV Olimpiada Historyczna

Miło nam poinformować o ogromnym sukcesie uczniów naszej szkoły. W poniedziałek zakończył się finał centralny XLV Olimpiady Historycznej, który miał miejsce w Gdańsku. Filip Główka – 3D został laureatem 6. miejsca, Piotrek Markowski – 2D został laureatem 7. miejsca, zaś Adam Guza – 2D został finalistą. To największy sukces naszej szkoły w historii tej olimpiady. Pragniemy przypomnieć, że z całego okręgu radomsko-kieleckiego do finału ogólnopolskiego mogą przejść maksymalnie tylko trzy osoby. W tym roku cała trójka była od nas. Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie są już zwolnieni z egzaminu maturalnego z historii i mają zagwarantowane indeksy na najlepsze polskie uniwersytety.

Opiekunką naukową Piotrka Markowskiego i Adama Guzy była pani Iwona Grześkiewicz, opiekunem naukowym Filipa Główki był pan Adam Duszyk.

Gratulacje dla uczniów i opiekunów!!!