Dwie rocznice 100 lat w tradycji naszej szkoły.

100 lat temu 13 uczniów po raz pierwszy w historii naszej szkoły zdało egzamin maturalny.

Byli to:

Ettinger Emil, Faingold Jakub Szulim, Feit Janusz, Gutkiewicz Stefan, Knapik Mieczysław, Korcz Władysław, Kos Wincenty, Kurzępa Marian Tadeusz, Madejski Wacław, Michalski Jan, Myśliwski Jan Antoni, Stangierski Ludwik (notariusz, ur. 1899, zm. 3.01.1941 obóz Oranienburg), Zaborski Stanisław. Zachęcam do poszukiwań informacji na temat losów pozostałych dwunastu absolwentów.

 

 

Również 100 lat temu Z początkiem roku szkolnego 1919/20  szkoła została upaństwowiona i otrzymała nazwę „Gimn. Państw. Męskie im. Jana Kochanowskiego w Radomiu” (cytat ze Sprawozdania szkolnego GIMNAZJUM PAŃSTWOWEGO im. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU za czas od roku 1919 do roku 1926).