Kwestowaliśmy

Jak co roku mocna ekipa kwestarzy z naszej szkoły pod kierunkiem mgra Remigiusza Kutyły kwestowała na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego.

Szczególne podziękowania dla Miłosza Mosionka i Filipa Kopyckiego za wytrwanie na posterunku od 10:00 do 14:00. Poza nimi w kweście udział wzięli: Mikołaj Czajkowski, Małgorzata Grymuła, Inga Kobyłecka, Anna Lichota, Marcelina Mastalerz, Jakub Pacocha i Julia Piotrowska. Wyniki zbiórki w poszczególnych puszek będą znane w przyszłym tygodniu i na pewno je podamy. Biorąc pod uwagę ciężar zdawanych puszek mamy nadzieję na ponowne zajęcie miejsca w czołówce kwestujących szkół.

W dniu 31 października po raz 14. odbyła się także akcja odwiedzania i sprzątania grobów pracowników naszej szkoły. Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze na 17 grobach na cmentarzach przy ul. Limanowskiego i na Firleju oraz pod pomnikiem Żołnierzy-Górników, przy Kościele Garnizonowym na Placu Konstytucji 3 Maja.

Akcję prowadzi klasa 3gn wraz z wychowawcą panem Gerardem Woźniakiem, a finansowana jest przez Radę Rodziców. Dziękujemy!