WILK’18 już za nami!

Warsztaty Informatyczne Liceum Kochanowskiego organizowane wspólnie przez VILO im. Kochanowskiego w Radomiu i ILO im. Staszica w Lublinie przeszły już do historii. Fantastyczna atmosfera, 4 dni (i 3 noce!) ciężkiej pracy… i dobrej zabawy!

Światowej klasy kadra (zdobyła łącznie 13 tytułów laureata i 3 finalisty OI oraz dwóch laureatów BOI) – Jakub Boguta (Przewodniczący Jury), Piotr Borowski i Piotr Grabowski oraz Krystian Król, Rafał Łyżwa, Mieszko Grodzicki (uczeń VILO) i Krzysztof Gutkowski (nasz czarodziej SIO) – przygotowała konkurs, który przejdzie do historii. Nad wszystkimi czuwali: Agnieszka Król, Rafał Błędowski, Mirosław Pietrzycki i Mirosław Mortka – nauczyciele VILO w Radomiu i ILO w Lublinie.

Trzy dni zawodów indywidualnych, dzień zawodów drużynowych i trzy ciężkie noce kodowania (oraz innych uciech) wymagało ogromnych sił od 108 (!) uczestników obozu. Ale udało się! Tryumfowali: w grupie olimpijskiej [1] Franek Biel, [2] Michał Traczyk i [3] Karolina Drabik oraz Bartosz Smolarczyk (w grupie średniozaawansowanej) i Bartosz Maj (w grupie podstawowej).

Ale.. Zawody drużynowe to był istny thriller. Drużyna Janka Klimczaka, Janka Kwiatkowski i Grzesia Szumigaja (ILO Lublin) jeszcze 10 minut przed końcem 5-godzinnych mistrzostw zajmowała trzecie miejsce. Zaakceptowane zgłoszenia w 6 i 3 minucie przed zakończeniem zawodów pozwoliły wyprzedzić faworyzowaną drużynę VILO Michała Traczyka, Franka Biela i Wojtka Weremczuka… Sprawdziła się stara rzymska maksyma – piszemy programy do końca! W grupie średniej wygrała drużyna Bartosza Smolarczyka, Mateusza Janiszewskiego i Bartosza Kosno, zaś w grupie podstawowej Bartosza Maja, Olka Ruszkowskiego i Jana Kochanowskiego (rozwiązali w swojej kategorii wszystkie zadania, ostanie nieco ponad minutę przed końcem!).

Hotel Paradiso w Suchedniowie zapamiętamy jako miejsce świetnej zabawy, dobrego programowania i ciekawych zdjęć. Mimo zmęczenia słyszeliśmy od wszystkich zawodników i kadry: do zobaczenia za rok!