Nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025

Tabela z profilami planowanych klas

Happening

Dnia 19 kwietnia, w 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, społeczność „Kochanowskiego”, jako współorganizator, wzięła udział w uroczystości, przygotowanej przez „Resursę Obywatelską”. Uczniowie klas: 1D, 1J i 2D,  pod opieką pani Iwony Grześkiewicz, pani Małgorzaty Sołtysiak i pana Artura Jagiełło, uczcili pamięć o żydowskich mieszkańcach Radomia, poprzez happening, zainicjowany przez śp. prof. Zbigniewa Wieczorka – nauczyciela języka polskiego w VI LO.

Warsztaty językowe do klas dwujęzycznych

Wszystkich uczniów klas ósmych, zainteresowanych rekrutacją do klas dwujęzycznych, serdecznie zapraszamy na warsztaty językowe. Szczegóły na plakatach.

XX ROSP

W dniu 16 kwietnia 2024 r na basenie „Orka” odbyła się XX Radomska Olimpiada Szkół Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowali:
1.Azzam GHANIM 1 B
2.Maks RÓŻAŃSKI 3 A
3.Maksymilian Ostrowski 2 E
4.Kacper Buras 3A
5.Mateusz Potocki 2 F
Wśród dziewcząt:
Milena Baczkowska 1E
Małgorzata Markiewicz 2 F
Wśród drużyn chłopców nasza szkoła zajęła punktowane 3 miejsce.
A w indywidualnym starcie Azzam Ghanim zajął  4 miejsce z czasem 0.28.28 na 30 uczestników zawodów.
Gratulacje dla wszystkich uczestników, reprezentujących naszą szkołę.
Życzymy dalszych, owocnych wyników.
Opiekunem drużyn jest pani Urszula Kowalska.

Promocja

Zapraszamy na promocję najnowszej książki poetyckiej naszego polonisty oraz antologii, wydanej pod jego redakcją, z udziałem dużej ilości uczniów, absolwentów i nauczycieli naszej szkoły. Szczegóły na zaproszeniu. Oprawę muzyczną zapewnią między innymi pan Rafał Błędowski i Wiktoria Perzyńska z klasy 2B.

Wycieczka do Warszawy

Dnia 17 kwietnia uczniowie klas: 1B i 1D, pod opieką pana Mateusza Wrochny i pana Adriana Szarego, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Uczniowie odwiedzili „Teatr Muzyczny Roma”, gdzie obejrzeli spektakl „We will rock you” oraz tereny wokół Muzeum Polin, przypominając wydarzenia z 19 kwietnia 1943 roku.  Była to doskonała lekcja historii, polskiego i… geografii.

Egzaminy Cambridge FC i CAE

Zbliża się termin rejestracji na egzaminy Cambridge FC i CAE. Jeśli decydujecie się na FC for schools – egzamin 8 czerwca , nieprzekraczalny termin rejestracji to 24 kwietnia, czyli środa, w przyszłym tygodniu. Egzamin CAE zdawany 15 czerwca – koniec rejestracji 30 kwietnia.
Telefon kontaktowy: 727636687
mail: kontakt@examacademy.com.pl
Link do zapisów na ww egzaminy:
https://www.examacademy.com.pl/egzaminy-cambridge/znajdz-egzamin-cambridge-english

Laureat XVII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Z ogromną radością informujemy, że Michał Błędowski z kl. 2A zdobył tytuł laureata XVII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Tym samym Michał otrzymał nagrodę główną – indeks na wybrany kierunek w Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Serdecznie gratulujemy Laureatowi i jego opiekunowi merytorycznemu, pani Małgorzacie Zeldze.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia w Radomiu miały miejsce obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Główne uroczystości w ceremoniale wojskowym rozpoczęły się o godz. 10.30 przed Pomnikiem Katyńskim na cmentarzu przy ul. Limanowskiego. Radomskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbyły się z udziałem przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, dowództwa i żołnierzy z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, Radomskiej Orkiestry Wojskowej, komendantów i dowódców Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Służby Więziennej i Inspekcji Transportu Drogowego, a także pocztów sztandarowych i licznie przybyłych na uroczystość przedstawicieli instytucji państwowych, stowarzyszeń i szkół. W obchodach uczestniczyli uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego.

Wizyta profesora Thomasa Strothotte

źródło wikipedia

W dniach 12-13 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły wybitnego profesora informatyki Uniwersytetu im. Otto Guericke z Instytutu Symulacji i Grafiki w Magdeburgu Thomasa Strothotte.

Strothotte studiował fizykę i informatykę na Uniwersytecie Simona Frasera w Vancouver. Następnie pracował jako doktorant na Uniwersytecie w Stuttgarcie, na McGill University Montreal w Quebecu oraz w Ontario na Uniwersytecie Waterloo. Uzyskał doktorat na Uniwersytecie McGill na podstawie rozprawy na temat konstrukcji temporalnych dla algorytmicznego języka programowania. W kolejnych latach pracował jako stażysta podoktorski w INRIA (Institut National de Recherche en Informatique et en Automatique) Rocquencourt pod Paryżem, następnie pracował na Uniwersytecie w Stuttgarcie jako asystent naukowy w Katedrze Systemów Dialogu Wydziału Informatyki, gdzie uzyskał habilitację w 1989 r. Jego obszary badawcze obejmują relacje między obrazem a językiem i tekstem, procesy abstrakcji w grafice komputerowej oraz grafikę w interakcji człowiek-komputer.

Pracował również jako naukowiec wizytujący w Heidelbergu w Centrum Naukowym IBM. Rok później, w 1990, został mianowany profesorem uniwersyteckim ds. systemów interaktywnych na Freie Universität w Berlinie.

W 1993 roku przyjął stanowisko profesora uniwersyteckiego w zakresie grafiki komputerowej i systemów interaktywnych na Uniwersytecie Otto von Guericke w Magdeburgu.

Strothotte był także odpowiedzialny za zainicjowanie studiów dyplomowych z Wizualizacji Komputerowej na Uniwersytecie w Magdeburgu, które dały przykład dla kursów na innych uczelniach. Od marca 2001 r. do września 2002 r. kierował także biurem informatycznym rządu kraju związkowego i Kancelarią Krajową Saksonii-Anhalt.

W 2004 roku uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA) na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku i London Business School. W latach 2006-2008 Strothotte był rektorem Uniwersytetu w Rostocku. W dniu 1 kwietnia 2009 r. Strothotte objął urząd rektora Uniwersytetu w Ratyzbonie, który piastował do marca 2013 r.

Od 1 sierpnia 2013 do 2022 roku Strothotte był rektorem Kühne Logistics University, prywatnego uniwersytetu w Hamburgu. Jako przewodniczący stowarzyszenia non-profit Thomas Strothotte założył w ramach wolontariatu Międzynarodową Szkołę Podstawową Pierre Trudeau (2000) i Międzynarodową Szkołę Średnią Pierre Trudeau (2004) w Magdeburgu.

źródło: Wikipedia

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez profesora na Dni Otwarte Uniwersytetu w Magdeburgu, które odbędą się 4 maja. Wszystkich zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt z panem Gerardem Woźniakiem.