Remigiusz Kutyła

Author's posts

Mar 23 2018

IV Mistrzostwa ZSO nr 6 w pływaniu

W czwartek 12 kwietnia 2018 r. w godzinach 13:45 do 15:15 na pływalni Aquapark Radom odbędą się  IV mistrzostwa naszej szkoły w pływaniu. W tym roku w zawodach   uczestniczyć będą również uczniowie i uczennice z Liceum Katolickiego w Radomiu.  Zapraszamy do udziału również nauczycieli jak i  uczniów. Zgłoszenia przyjmuje pani profesor Urszula Kowalska do 28 marca …

Kontynuuj czytanie

Mar 23 2018

ZAGADKĘ ROZWIĄZAŁA JULIA KOSTRZEWA z kl. 2gn

GRATULACJE!

Rozwiązanie: Na zdjęciu znajduje się obecny Kościół Garnizonowy pw. św. Stanisława 

na plac Konstytucji 3 Maja . Kościół ten to  pierwotnie  cerkiew wybudowana przez rosyjskich zaborców na Placu Sobornym w Radomiu – i to ten obiekt pokazuje zdjęcie.

Związek z czekoladową nagrodą też został odgadnięty – cerkiew była  pod wezwaniem św. Mikołaja.

Na zdjęciu obok …

Kontynuuj czytanie

Mar 22 2018

ZAGADKA dla uczniów: historia Radomia

Z okazji 100 lat od odzyskania niepodległości mały konkursik ze znajomości historii naszego miasta.

Obiekt przedstawiony na zdjęciu po lewej przedstawia budynek istniejący obecnie ale ze znacznie zmienionym wyglądem. Kto pierwszy zjawi się w bibliotece szkolnej i poprawnie odpowie co obecnie znajduje się w tym budynku otrzyma czekoladowego Mikołaja, który zagubił się podczas poprzednich świąt.

Kontynuuj czytanie

Mar 21 2018

Do matury nieco ponad 40 dni!

W związku z nieodległym

zakończeniem roku szkolnego  klas trzecich

oraz ze zbliżającymi się egzaminami maturalnymi

przypominamy jak udana była studniówka.

Mar 20 2018

Korona Gór Polski zdobyta.

Z satysfakcją pragnę zakomunikować, że wraz z żoną Ewą zakończyłem pewien etap mojej turystycznej przygody a mianowicie w ostatnią sobotę zdobyliśmy ostatni szczyt z kolekcji 28. najwyższych szczytów w każdym z 28. pasm  górskich w naszym kraju.  Jeśli interesuje was taka turystyka polecam stronę http://kgp.amos.waw.pl/najwyzszeszczyty.html. 

Remigiusz Kutyła

 

Mar 20 2018

CIEKAWELICZBY.PL

„16% Polaków nie przypomina sobie, żeby przeczytało jakąkolwiek książkę, gazetę, czasopismo, wiadomości w sieci ani nawet tekst o objętości przynajmniej trzech stron.”

„112 kobiet przypada na 100 mężczyzn”

to cytaty z jednego z artykułów z fajnego portalu z ciekawostkami.

Czytaj więcej na CIEKAWELICZBY.PL

Mar 19 2018

XIII Olimpiada Matematyczna Juniorów

Niezmiernie miło nam poinformować, że uczniowie klasy 3 ga:  Filip Nogaj i Wojciech Weremczuk zostali laureatami, a Jan Kochanowski został finalistą XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów. Serdeczne podziękowania za niesamowitą i naturalną ciekawość świata, wytrwałość w dążeniu do osiągania obranych celów, systematyczną pracę i wkład we własny rozwój składa wychowawca i jednocześnie opiekun merytoryczny Katarzyna Posacka.

Kontynuuj czytanie

Lut 12 2018

Szare bajki w czarnej dziurze

Dzięki uprzejmości Dyrektora naszego Teatru Powszechnego nasi uczniowie  mieli okazję spektakularnego zaprezentowania twórczości poetyckiej naszego znamienitego poety. Na Scenie Kotłownia (czarna dziura w podziemiach Teatru) dziewczęta i chłopcy z klas gimnazjalnych i licealnych, przygotowani przez Dyrektora Zbigniewa Rybkę i Mateusza Michnikowskiego – aktora, zaprezentowali utwory z tomików bajek profesora Adriana Szarego (Szare bajki). Widownia pękała …

Kontynuuj czytanie

Load more