I po Jubileuszu…

Obchody jubileuszu stulecia VI LO rozpoczął czynny udział nauczycieli i uczniów szkoły w „Uliczce Tradycji”, organizowanej przez „Resursę Obywatelską”, w dniach 7-9 września. W tym roku, ta plenerowa, miejska impreza, poświęcona była oświacie. W przewodnie hasło wspaniale wpisała się Ogólnopolska Konferencja Naukowa: „Z dziejów radomskiej oświaty”, przygotowana przez historyka VI LO Adama Duszyka. Nie zabrakło także akcentów artystycznych, w tym m.in.: kabaretu „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, wyreżyserowanego przez polonistkę ZSO nr 6 – Małgorzatę Terc oraz kawiarni literackiej – „Belfrem w młódź”, z autorską twórczością uczniów VI LO, którą prowadził polonista Adrian Szary. Zgromadzeni w „Resursie” goście mogli obejrzeć film „Historie ze szkolnego tableau”, przygotowany przez historyka Przemysława Bednarczyka oraz pokaz gimnastyki szwedzkiej, pod kierunkiem Rafała Kramera – nauczyciela wychowania fizycznego w VI LO. Otwarto także, na Placu przed Urzędem Miejskim, wystawę „Historia szkoły w fotografii”, przygotowaną przez Adama Duszyka i Remigiusza Kutyłę.

Kolejnym punktem obchodów jubileuszu stulecia szkoły był wieczór literacki „Sobie śpiewam a Muzom…”, który odbył się 20 września w KŚTiG –„ Łaźnia”.

Swoją twórczość zaprezentowali nauczyciele VI LO: Agnieszka Złotkowska, Małgorzata Terc i Rafał Błędowski, a także uczniowie i absolwenci, a wśród nich znani animatorzy życia kulturalnego naszego miasta, m.in.: Izabela Mosańska, Jacek Kowalczewski, Marcin Kępa i Paweł Podlipniak. Spotkanie poprowadził Adrian Szary.

Dnia 1 października w gmachu ZSO nr 6 otwarta została wystawa „Z dziejów Szkół imienia Jana Kochanowskiego”, przedstawiająca w sposób syntetyczny historię naszej szkoły. Inicjatorami przedsięwzięcia byli polonista Zbigniew Wieczorek i historyk Adam Duszyk.

Dwa dni później uczniowie PG nr 23 wzięli udział w „Grze ulicznej”, poświęconej historii VI LO. Zabawę przygotowali nasi historycy: Iwona Grześkiewicz i Paweł Korba.

4 i 5 października odbyły się kolejno zawody sportowe: „Turniej Stulatków”, pomiędzy stuletnimi, radomskimi szkołami oraz „Bieg Kochanowszczaka”, w którym wzięli udział nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły.  Imprezę przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Beata Czarnecka – Jędrzejczyk, Beata Chodnikiewicz, Magdalena Wilk, Urszula Kowalska, Emilia Górska, Jerzy Adamczyk oraz Rafał Kramer.

W Muzeum Sztuki Współczesnej otwarta została wystawa „Pokolenia artystów”, na której swoje prace zaprezentowali absolwenci VI LO, m.in.: Hanna Wojdała – Markowska, Stanisław Zbigniew Kamieński, Leszek Kwiatkowski, Mateusz Kamieński i Mateusz Popławski.

Główne obchody uroczystości stulecia szkoły odbyły się dnia 6 października. Zainaugurowała je uroczysta Msza święta z udziałem ks. biskupa Henryka Tomasika, w kościele Matki Bożej Miłosierdzia, przygotowana przez Danielę Czerwińską, Jolantę Strojek i ks. Jacka Wierzbickiego.

Następnie w Szkole Muzycznej odbyła się przygotowana przez Elżbietę Górecką, Adama Wasilewskiego i Adriana Szarego gala, prowadzona przez absolwentkę VI LO – Ewę Kołodziejczyk. Można było prześledzić losy szkoły, ogladając skróconą wersję filmu „Historie ze szkolnego tableau” oraz prezentację obrazującą powojenne losy liceum, jego wychowanków i nauczycieli.

Uświetnił ją występ Irminy Trynkos – również byłej uczennicy naszej szkoły.

Przez cały dzień szkoła była otwarta dla zwiedzających. Odsłonięto również tablicę upamiętniającą to wyjątkowe święto.,

Zwieńczeniem obchodów stulecia VI LO była premiera sztuki, w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego, „Odnowione tarcze”. Przygotowali ją uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem absolwentów i obecnych nauczycieli VI LO: Marii Wrzesińskiej – Siczek oraz Zbigniewa Wieczorka. Spektakl wyreżyserowała radomska aktorka, również była uczennica naszej szkoły – Izabela Brejkopt – Frączek.

Wieczorem zaś odbył się uroczysty „Bal pomaturalny”.

Tekst przygotował: Adrian Szary

Wystawa w Muzeum

Serdecznie zapraszamy Państwa otwarcie wystawy absolwentów w Muzeum Sztuki Współczesnej (Rynek 4/5). Otwarcie nastąpi w piątek 5 października 2012 r. o godzinie 17.00.

Czytaj więcej

Pakiety Jubileuszowe, wejście na Bal

.Szanowni Państwo! Absolwenci, którzy opłacili udział w Balu, mogą odebrać pakiety Jubileuszowe w dniu 6 października 2012 w godzinach 10.00-18.00 wyłącznie w budynku szkoły lub od 19.30 przed wejściem na Bal Pomaturalny w strefie G2. Informujemy jednocześnie, że wejście na Bal będzie możliwe od godziny 19.30. [important]Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego tożsamość.[/important]

Czytaj więcej

Koniec rejestracji na Bal

Zakończyliśmy już internetową rejestrację na Bal Pomaturalny. Przypominamy, że potwierdzeniem rejestracji na Bal jest wpływ kwoty 295 złotych na konto Jubileuszu. Dysponujemy jeszcze pewną liczbą miejsc na Balu. W dniu 6 października będzie możliwa rejestracja i udział w Balu. W godzinach od 15.30 do 17.30 w sekretariacie szkoły należało będzie wnieść opłatę w wysokości 300 …

Czytaj więcej

Spotkania w szkole z nauczycielami

Absolwentów zapraszamy w dniu 6 października 2012 r. do spotkań w budynku Szkoły. Szkoła będzie otwarta w godzinach od 10.00 do 18.00. Na spotkania z nauczycielami można liczyć od godziny 15.00 po powrocie z uroczystej gali.

Czytaj więcej

Pakiet Jubileuszowy

Począwszy od dnia 6 października 2012 r. (sobota) będzie istniała możliwość zakupu Pakietu Jubileuszowego w cenie 140 złotych.

Czytaj więcej

Premiera sztuki teatralnej „Odnowione tarcze”

Istnieje możliwość obejrzenia sztuki teatralnej „Odnowione tarcze”. Premiera sztuki odbędzie się w Teatrze Powszechnym w Radomiu w dniu 6 października 2012 roku. W tym celu należy zakupić specjalną tarczę szkolną w sekretariacie szkoły w cenie 10 złotych. Pełniła ona będzie rolę biletu. Serdecznie zapraszamy

Czytaj więcej